Go to Top

Aikido dla dzieci – 記録 子供

Treningi dla dzieci zaczynają się:

  • dla nowej grupy początkującej: 12 września 2023 roku we wtorek o godzinie 17:30
  • dla grupy zaawansowanej (wszystkie dzieci, które ćwiczyły przed wakacjami): 12 września 2023 roku we wtorek o godzinie 18:15.

aikido chrzanow dzieciZajęcia dla dzieci są połączeniem treningu, zabawy i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Techniki pozbawione niebezpiecznych dźwigni i rzutów są dostosowane do wieku ćwiczących. Dzieci uczą się, jak bezpiecznie upadać, aby chronić wrażliwe części ciała oraz jak skutecznie, ale bez wyrządzenia krzywdy innym, zastosować podstawowe techniki Aikido. Zabawy, które wplecione są w trening, doskonale rozładowują energię najmłodszych, ale również rozwijają zdolności motoryczne takie, jak siła, zwinność, szybkość, orientacja w przestrzeni czy koordynacja. Ćwiczenia boso na macie dodatkowo wzmacniają strukturę kostną i mięśniową dorastającego dziecka.

Oprócz rozwoju fizycznego trening aikido posiada również walory wychowawcze. Od samego początku zwracana jest uwaga na etykietę dojo (miejsca treningu), w której kładzie się nacisk na dyscyplinę, zachowanie porządku i szacunek wobec drugiej osoby. Trening w parach doskonale rozwija umiejętności interpersonalne i pozwala poznać wielu nowych przyjaciół. Aikido jest fajne!

Zapisy

Główne zapisy do grupy początkującej aikido dla dzieci odbywają się w pierwszej połowie września, jednak na zajęcia można dołączyć w dowolnym momencie w ciągu roku szkolnego. Przyjmujemy dzieci w wieku od 7 do 13 lat – młodsi samuraje muszą zaczekać, a starsi mogą dołączyć do grupy dorosłych.

Pierwsze zajęcia są gratis, a decyzja o zapisaniu dziecka jest podejmowana wspólnie przez rodziców i instruktora. Zależy nam na tym, aby dzieci czuły się komfortowo na zajęciach.

Rozkład zajęć oraz informacja o opłatach znajduje się na stronie Treningi dla dzieci.