Go to Top

Musubi Dojo Aikido Chrzanów – 結び 道場

aikido_chrzanow_logo_small_4webSzkoła Musubi Dojo Aikido Chrzanów została założona w roku 2003 przez Sensei Piotra Burnosa i jest najstarszą szkołą aikido w powiecie chrzanowskim. Naszą misją jest propagowanie aikido zgodnie z zasadami, które ustanowił Twórca tej sztuki walki Morihei Ueshiba oraz łączenie ludzi poprzez wspólny trening na macie i spotkania poza nią. Z tego powodu na nazwę naszej szkoły wybraliśmy termin Musubi, który w kontekście aikido oznacza połączenie, więź lub relację między ćwiczącymi.

Trochę historii… ale nie za wiele.

Pierwsze treningi w Musubi Dojo odbywały się w nieistniejącej już Szkole Podstawowej, przy ulicy Woynarowskiej, a od 2004 roku odbywają się w nowoczesnym holu Szkoły Podstawowej nr 3. Był to trudny okres dla dojo i wiązał się z koniecznością propagacji aikido w powiecie chrzanowskim. Dzięki pracy u podstaw wokół Musubi Dojo zgromadziła się liczna grupa ćwiczących. W odpowiedzi na dodatkowe zainteresowanie treningami dla dzieci, od 2005 roku w dojo odbywają się specjalne zajęcia dla młodych samurajów w wieku 7 – 12 lat.

aikido_chrzanow_dojoObecnie w Aikido Chrzanów ćwiczy łącznie około 50 osób, a najbardziej doświadczeni uczniowie posiadają już stopnie mistrzowskie. Szkoła utrzymuje bliskie kontakty z dojo Kraków Aikikai – Polska, oraz Aikido Schule Rosenheim w Niemczech i New York Aikikai w USA. Dzięki temu uczniowie Musubi Dojo mają możliwość uczestnictwa w krajowych i zagranicznych seminariach, prowadzonych przez najlepszych nauczycieli aikido.

Kalendarium