Go to Top

Sensei Piotr Burnos – 先生

aikido chrzanów Sensei PIotr BurnosSensei Piotr Burnos – 6 dan aikido Aikikai, Shidoin, 五段, 指導員

Treningi rozpoczął w 1996 w szkole Kraków Aikikai – Polska, pod okiem swojego pierwszego nauczyciela Dariusza Zięby 6 dan, Shihan. Po uzyskaniu stopnia mistrzowskiego, w latach 2000 – 2003 prowadził treningi w Krakowie jako asystent instruktora. Jesienią roku 2003 otworzył własne dojo aikido w Chrzanowie.

Jest uczestnikiem licznych staży i obozów aikido min. z Doshu Moriteru Ueshiba, Nabuyoshi Tamura, Seichi Sugano. Od roku 2004 regularnie odwiedza jedną z najlepszych szkół aikido na świecie New York Aikikai prowadzoną przez Sensei Yoshimitsu Yamada 8 dan Shihan, gdzie trenuje jako uchi-deshi. Przyjmując bezpośrednie wskazówki od Sensei Yamady, jednocześnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi prowadząc staże w Polsce jak również za granicą w USA i Niemczech. Jest sekretarzem organizacji Sansuikai International.

Jego kariera zawodowa jest skupiona wokół społeczności akademickiej; obronił doktorat z dziedziny elektrotechnika. W wolnym czasie trenuje biegi długie na dystansach maratońskich. Jego dewiza to:

Dobry nauczyciel powinien być jednocześnie uważnym uczniem. Tylko wtedy dostrzeże potrzeby swoich podopiecznych.

Treningi w Aikido Chrzanów prowadzą również:

Jan Bocheński, 3 dan

Treningi rozpoczął w roku 2003 w Musubi Dojo Aikido Chrzanów. W 2010 roku otrzymał stopień Shodan od Sensei Yoshimitsu Yamady. Uczestniczył w wielu seminariach i obozach z Sensei Yamadą i Sensei Tamurą w kraju i za granicą.

Ryszard Stolarz, 2 dan

..